13.4.2018 / Gösterim Sayısı : 203

Gece Eğitimleri Devam Ediyor

#Gece Eğitimleri Devam Ediyor

İncir üreticilerimize yönelik düzenlenen eğitim çalışmalarının beşincisi  Mudanya İlçesi Kaymakoba Mahallesi'nde gerçekleştirildi. Eğitime İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun YILDIZ, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ömer DOĞAN, Mudanya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali DOĞRU, Mudanya Ziraat Odası Başkanı Raif DÖNER, Kaymakoba Muhtarı Sadettin TAMAÇ ve çok sayıda incir üreticisi katıldı.

İl Müdürümüz Hacı Dursun Yıldız taze siyah incirin ilimizin en önemli tarımsal ürünlerinden biri olduğunu ve bu ürünün değerini korumak ve geliştirmek için üreticilerimizle birlikte çalışmaların yoğun olarak sürdürüldüğünü belirtti.

Toplantı kapsamında Müdürlüğümüz teknik personelleri Ziraat Yüksek Mühendisi Erdem Durgut incirde ilekleme, Dr. Kıymet Senan Savaş incir hastalık ve zararlılar ile mücadele yöntemleri ile Ziraat Mühendisi Mustafa Kaya incirde bitki besleme konularında sunum yaptılar.

Sunumların ardından incir yetiştiriciliğinde karşılaşılan sorunlar dile getirildi ve çözüm önerileri değerlendirildi.

Daha sonra İl Müdürümüz Hacı Dursun YILDIZ Mudanya Güzelyalı Mahallesinde açılan arıcılık kursunu ziyaret ederek kursiyerler ile görüştü.


''