12.7.2018 / Gösterim Sayısı : 247

Bursa Protokolü Sera Tanıtım Kahvaltısında Buluştu

#Bursa Protokolü Sera Tanıtım Kahvaltısında Buluştu

'Tarımla Engellerimizi Aşıyoruz Projesi' kapsamında kurulan sera ürünlerinin tanıtım kahvaltısı Bursa Valisi İzzettin KÜÇÜK'ün katılımı ile gerçekleşti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur AKTAŞ, Osmangazi Kaymakamı Zafer ORHAN, İl Müdürümüz Hacı Dursun YILDIZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Uygar UMUT, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı İl Müdür Yardımcısı Halil CİVELEKOĞLU, Tarım Kredi Kooperatifleri Balıkesir Bölge Müdürü Selahattin KÜLCÜ, Tarım A.Ş. Genel Müdür V. Fetullah BİNGÜL, Bursa Engelliler Federasyonu Başkanı Mürşit ATLIAKIN katılımı ile imzalanan protokol sonrası hayata geçen bu proje ile Bursa ilinde engelli vatandaşlarımıza tarım alanında uygulamalı mesleki eğitimi verilerek rehabilitasyonları amaçlanmaktadır.

Vali İzzettin KÜÇÜK konuşmasında; 'Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak onlara destek sağlamak devletimizin en önemli görevlerinden bir tanesi. Onların kendi başlarına ayakta kalabilecekleri imkanları, şartları, destekleri verebilmek için Belediyemiz ve bizler çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Tarım alanında da özellikle onların becerilerini, kapasitelerini, kendi hayatlarını sürdürebilme imkan ve faaliyetleri geliştirmek için ortak bir proje yürütülmüştür. Bu proje ile engelli vatandaşlarımıza tarım ürünlerinin üretilmesi hususunda beceri, bilgi ve mesleki yeterlilik kazandırmak ana hedefimizdir.' dedi.

Daha sonra söz alan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ; 'Konunun taraflarının Sayın Valimiz öncülüğünde bir araya gelmesi ile engelli vatandaşlarımız tarım ile birlikte olacağı bir ortam sağlanıyor. Tarım bu şehrin de, bu ülkenin de bir gerçeğidir. Büyükşehir belediyesi olarak böyle bir projeye destek vermekten dolayı son derece keyifliyiz.' dedi.

Kahvaltı sonrası engelli vatandaşlarımızın yetiştirdiği ürünlerin bulunduğu seralar gezilerek yerinde incelemeler yapıldı.


''