7.9.2018 / Gösterim Sayısı : 155

​ Küçükbaş Hayvancılık Farkındalık Günleri Bursa'da Başladı

#Küçükbaş Hayvancılık Farkındalık Günleri Bursa’da Başladı

Bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye Çobanları 2. Küçükbaş Hayvancılık Ve Ekipmanları Tanıtım Etkinliği Karacabey´de başladı.

Tarım ve hayvancılığın ülkemizdeki önemli merkezlerinden biri olan Bursa'nın Karacabey ilçesi öncülüğünde düzenlenen etkinliğin açılışı Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan YOLCU, Karacabey Belediye Başkanı Ali ÖZKAN, Bursa İl Tarım ve Oman Müdürü Hacı Dursun YILDIZ, Bursa Karacabey İlçe Tarım ve Oman Müdürü Cemer ERKEN, yurtdışından gelen katılımcılar ile siyasi partilerin ilçe başkanları katılımıyla gerçekleşti.

Fuara İlgi Büyük

"2. Küçükbaş Hayvancılık ve Ekipmanları Tanıtım Fuarı" kapsamında düzenlenen etkinlikte, Türkiye'nin dört bir yanında çalışan çobanlar Karacabey'de buluşurken, etkinlik geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Farklı illerden gelen çobanların buluştuğu fuarda konuşan Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hacı Dursun YILDIZ;Karacabey İlçesinin bir çok tarım ürününde olduğu gibi küçükbaş hayvan yetiştiriciliği konusunda önemli bir merkez olduğunu belirterek fuarın düzenlenmesinde katkı sunan ve fuara teşrif eden tüm katılımcılara teşekkür etti.

Fuar süresince Türk Çoban Köpekleri Türkiye Şampiyonası , Koç Yarışması, Türk Çoban Köpekleri Irk Standartları Yarışması, Damızlık Koç Yarışması ve Damızlık Koç İhalesi gibi pek çok etkinlik düzenlenecektir.

''