7.9.2018 / Gösterim Sayısı : 102

Bursada Altın Biber Festivali Devam Ediyor

#Bursada Altın Biber Festivali Devam Ediyor


Bursa'nın Yenişehir ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen 5. Uluslararası Altın Biber Festivali ziyaretçilere kapılarını açtı

Mahmudiye Mahallesi Camii'nde şehitlerimiz ruhuna okunan mevlitle başlangıcı yapılan Biber festivali,  kortej yürüyüşüne Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Bursa Milletvekilleri Vildan Yılmaz GÜREL ve Atilla Ödünç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, farklı ülkelerden gelen folklor ekipleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Stant açılış töreni ardından konuşma yapan Bursa il Tarım ve Orman Müdürü Hacı Dursun YILDIZ konuşmasında ''Her ne kadar Bursa için sanayi şehri denilse de unutmayalım ki Bursa havası, suyu, toprağıyla öncelikli manada önemli bir tarım şehridir. Bursa meyve ve sebze ihracatı yapan bir ildir ve bu ihracatta siyah incirden sonra ikinci ürünümüz biberdir. Bu da Yenişehir çiftçisinin ve halkının şehrimize ve ülkemize en önemli katkısıdır.'' ifadelerine yer verdi. YILDIZ, ülke içi tarımsal yeterliliğimizde ve tarımsal ihracatımızda çiftçimizi takdir ederken,  ''Gıdası kendi kendine yetebilen ülkeler kendi kararını da kendi verebilen ülkelerdir. Tarım ve çiftçi her zaman destekleniyor ve desteklenmelidir. Hükümetimiz, belediyelerimiz, tüm kurum ve kuruluşlarımızla her zaman çiftçimizin yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz. Bu etkinliğin düzenlenmesinde başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere, emeği geçen herkese ve tüm katılımcılara teşekkürlerimi iletirken, çiftçimizin ürünü bol, bereketli ve afetsiz bir üretim sezonu geçirmesini temenni ediyorum'' dedi.

5. Uluslararası Altın Biber Festivali etkinliklerinin 8 Eylül tarihine kadar devam edeceği belirtildi.


''