2.10.2018 / Gösterim Sayısı : 270

Ahşap Oymacılık Sergimizi Açtık

#Ahşap Oymacılık Sergimizi Açtık

Personellerin stresten uzaklaşması, işte verimliliğin arttırılması ve sanatsal becerilere katkı sağlayacak sosyal faaliyetlere destek vermek amacıyla Bursa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bünyesinde üç yıl önce açılan ahşap oymacılık kursu, sanatsal üretime devam ediyor.

İl Müdürlüğü personeli Kani Dursun'un öğreticiliğinde, sanatsal değeri sebebiyle her dönem önemini koruyarak varlığını devam ettirmiş, en eski ve geleneksel el sanatlarımızdan olan ahşap oymacılığının, kursiyerler tarafından yorumlanan yeni eserleri sergİlendi.

İl Müdürlüğü yerleşkesi içerisinde bulunan "Ahşap Oymacılık Atölyesi" nde üretilen eserlerin yer aldığı Geleneksel Ahşap Oymacılığı Sergisi Vali Yardımcıları Sn. Abidin ÜNSAL ve Sn. Nevzat ERGÜN ile İl Müdürü Sn. Hacı Dursun YILDIZ,Belediye Başkan Vekili Sn.Zehra SÖNMEZ, İl Müdür Yardımcısı Sn. Mehmet Akif ŞENYÜREK' in de katılımıyla beğeniye sunuldu.

Geleneksel Ahşap Oymacılığı Sergisi açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Hacı Dursun YILDIZ ise unutulmaya yüz tutan bu önemli el sanatının gündemde kalmasına katkı sağlamanın da amaçlarından biri olduğuna dikkat çekti ve ''Bilindiği gibi ahşap oymacılığı atölyesi İl Müdürlüğümüz bünyesinde çalışmalarına devam etmekte. Mesai arkadaşlarımız boş vakitlerini böyle güzel bir şekilde değerlendirerek çok güzel eserler ortaya çıkarmışlar. Hepsinin emeklerini, gönüllerini tebrik ediyorum.'' dedi. 

''Ağacın kurusunu bile değerlendiren bir tarım teşkilatımız var.''

Vali Yardımcısı Abidin ÜNSAL; toprakla, bitkiyle, ağaçla uğraşmanın her zaman çok özel olduğuna değindi ve konuşmasında ''Tarımın her alanını yakinen takip eden ilgililer ağacın kuruyup yok olmasına dahi göz yummamış. ağacın kurusunu bile değerlendiren bir tarım teşkilatımız var. Bu sanat ruhunu barındıran herkesi gönülden tebrik ediyorum.'' ifadelerine yer verdi.

55 kursiyerin  2015'ten bu yana yaptığı çalışmaların yer aldığı sergi, Tayyare Kültür Merkezi'nde 5 Ekim'e kadar açık kalacağı belirtildi.  

''