8.11.2018 / Gösterim Sayısı : 101

“Meyve Zararlıları ile Mücadelede Biyolojik Kriterler ve Alınacak Önlemler” Paneli Düzenlendi

#“Meyve Zararlıları ile Mücadelede Biyolojik Kriterler ve Alınacak Önlemler” Paneli Düzenlendi

"Meyve Zararlıları ile Mücadelede Biyolojik Kriterler ve Alınacak Önlemler" konulu panele Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesinden Dr. Kıymet Senan SAVAŞ, Yalova Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Uzmanı Gürsel ÇETİN, Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Başkan Yrd. Doç. Dr. Nimet Sema GENÇER, Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Başkan Yrd.  Doç Dr. Nabi Alper KUMRAL ve Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Prof. Dr. Senih YAZGAN panelist olarak katıldılar.

Panel Açılış konuşmaları,  ve tarafından yapıldı.

Panele Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur AKTAŞ, Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İl Müdür Yardımcısı Mehmet SÜLÜN, Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer MATLI , Tarım A.Ş. Genel Müdürü Fetullah BİNGÜL, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Şube Müdürleri, ilçe müdürleri, teknik personeller, Ziraat Odası Başkanları, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı, Kooperatif Başkanları,  özel ve resmi tarım danışmanları, Ziraat Fakültesi Öğrencileri ve çok sayıda üretici katılım gösterdi.

Panelde İlimizde meyve zararlıları ve mücadele yöntemleri hakkında bilgiler verilerek bu konuda yapılacak çalışmalar değerlendirildi.


''