T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

FAO MADAD Projesi Hibe Toplantısı Yapıldı

Yayın Tarihi : 8.6.2022

"Sosyo-Ekonomik Entegrasyonun Desteklenmesi ve İş Fırsatlarının Yaratılması Yoluyla Türkiye'de Geçici Koruma Altında Bulunan Suriyelilerin ve Ev Sahibi Toplulukların Dayanıklılığının Artırılması" Projesi Hibe Toplantısı Yapıldı

     Geçici koruma statüsündeki Suriyeliler ve ev sahibi konumundaki tarım sektörü toplulukların ekonomik olarak güçlendirilmesi amaçlı "Sosyo-Ekonomik Entegrasyonun Desteklenmesi ve İş Fırsatlarının Yaratılması Yoluyla Türkiye'de Geçici Koruma Altında Bulunan Suriyelilerin ve Ev Sahibi Toplulukların Dayanıklılığının Artırılması" projesi ile ilgili olarak yapılacak hibe uygulamalarına yönelik, Bursa İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Erdoğan Ceylan'ın koordinesinde toplantı yapıldı.

     1 Haziran 2022' de çağrıya çıkılan FAO, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilecek programın başvuru ve uygulama süreci bakanlığımız adına programın uygulanacağı 10 ildeki İl Tarım ve Orman Müdürlükleri tarafınca yürütülecek.

      Daha önce FAO programları kapsamında eğitim çağrılarından yararlanmış olan bireyler ve tüzel kişiler tarafından gerçekleştirilecek olan yatırım projeleri 2 başlık altında tanımlanmıştır.

       Başvurular İl Tarım ve Orman Müdürlüklerine kapalı zarf içerisinde yapılacaktır. Başvuru Formu ve diğer belge/dokümanlar İl Müdürlüğü internet sitesinde yayınlanmıştır.

Son başvuru tarihi 30 Haziran 2022'dir.

Başvuru işlemleri ve daha ayrıntılı bilgi için altta ki linke tıklayabilirsiniz. 

https://bursa.tarimorman.gov.tr/Duyuru/594/Fao-Madad-Projesi-Hibe-Basvurulari-Basladi