T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İSTATİSTİK BİLGİLENDİRME VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

Yayın Tarihi : 26.09.2022

      İl Müdürlüğümüz de Tarımsal İstatistiklerin doğruluğunun ve güvenirliğinin artırılması ve Arazi Edindirme iş ve işlemlerinin yürütülmesi için kullanıma açılan TED Portal sisteminin tanıtılması amacıyla bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

    Düzenlenen toplantı; İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit AYGÜL’ ün yanı sıra İl Müdür Yardımcısı Erdoğan CEYLAN, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Esra UZUN, Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Ergin ALKAN ve merkez ve ilçe müdürlüklerinde belirtilen iş ve işlemlerde çalışan personellerin katılımı ile gerçekleştirildi.

       Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit AYGÜL yapmış olduğu açılış konuşmasında;

‘Kurumumuz sorumluluğunda olan tarımsal istatistiklerin, doğruluğu ve güvenilirliğini artırabilmek için uygulamada bir örneklik sağlanarak yeterli saha çalışmasının yapılması önemlidir. Tarafımızdan oluşturulan veriler hem tarım sektörünün yerini ve yönünü anlamamıza, hem de İlimizin ve Ülkemizin ekonomik göstergelerinin oluşmasına dayanak sağlamaktadır. Ayrıca bu veriler FAO tarafından da yayınlanarak uluslararası bir veri setinin ayağını oluşturmaktadır. Toplantı, doğru ve yanlışlarımızı görmek ve yol haritası belirlemek açısından önemli olup, doğru veriye ulaşmak için tüm birimlerimizin özverili çalışmalarına devam etmeleri gerekmektedir,’ dedi.