T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Yerli Yerinde Ekinezya Projesine Ziyaret

Yayın Tarihi : 27.12.2022

       ABC Deterjan Firmasının sosyal sorumluluk projeleri kapsamında finansmanını sağladığı, Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün yürüttüğü "ABC ile Yerli Yerinde Ekinezya Projesi" kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit AYGÜL ve ABC Deterjan Yönetim Kurulu üyesi Demet BİLİCİ, S.S. Karacabey Dağkadı Üreten Kadınlar Kooperatifine ziyarette bulundu.

       2020 yılında uygulanan projede; İl Müdürlüğü teknik ekibi tarafından SS. Karacabey Dağkadı Üreten Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifine yöresel gıda üretimi, unlu mamuller üretimi, ekinezya yetiştiriciliği, arıcılık eğitimlerinin yanı sıra örgütlenme bilinci, kooperatifçilik, pazarlama ve e-ticaret eğitimleri verildi. Proje kapsamında 5 da alanda ekinezya üretimi yapıldı. Ayrıca üretim yerinde kullanılmak üzere  meyve, sebze kurutma makineleri, sebze işleme makineleri, çelik tezgahlar alınarak kurutma ünitesi yapıldı.

       İl Müdürü AYGÜL ve Kooperatif Başkanı Aylin YILDIZ tarafından projenin kooperatife ve ilimize katkıları hakkında firma yetkililerine bilgi verildi. İl Müdürü AYGÜL firma yetkililerine katkılarından dolayı teşekkür etti.