T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Bursa’ da İyi Tarım Uygulamaları Sürüyor

Yayın Tarihi : 3.01.2023

        Ülkemizde iyi tarım uygulamaları sürüyor. Geçtiğimiz yıl Bursa'da 209 üreticimizin 88 bin da alanda gerçekleştirdiği iyi tarım uygulaması bu yıl da devam ediyor. 

     Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen   'İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması Projesi' kapsamında Bursa'da 2022 yılında 65 bin TL ödenek tahsis edildi. Orhangazi'de 2 üretici İyi Tarım Uygulamasıyla üretim yapıyorken 'Orhangazi İlçesi Kivi Üretiminde İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması Projesi'nin hayata geçirildiği ilçede 18 kivi üreticisi daha 728 dekar da alanda konvansiyonel üretim şeklini bırakıp İyi Tarım Uygulamaları üretim şekliyle üretim yapmaya başladı.

      Proje ile iyi tarım uygulamasıyla üretim yapan üreticilere sertifikaları bugün Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül ile Orhangazi Ziraat Odası Başkanı Hasan Cevizlidere' nin katılımıyla teslim edildi. 

       İl Müdürü Aygül, Projenin öncelikle üreticilere ve ülkemize olmak hayırlı olmasını temenni ederek, iyi tarım uygulama alanlarının artmasına vesile olmasını diledi.