T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TARIMSAL NÜFUS GENÇLEŞİYOR PROJESİ KAPSAMINDA ENGELLİLER SERTİFİKALARI ALDI

Yayın Tarihi : 4.12.2019

​Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Koordinatörlüğünde, İŞKUR ve Osmangazi İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında düzenlenen Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi kapsamında engelli vatandaşlarımıza verilen Seracılık kursunun sertifika dağıtım töreni yapıldı.


İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen törene Bursa İl Tarım ve Orman İl Müdürü Hamit AYGÜL, Osmangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet KÖSE ve engelli kursiyerler katıldı.

Törende konuşma yapan İl Müdürü AYGÜL “Bilindiği üzere 3 Aralık günü 1992 yılından bu yana Birleşmiş Milletler tarafından Uluslararası Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak, imkanlarımız dahilinde 2019 yılında ilimizde engelli vatandaşlarımıza tarım alanında uygulamalı mesleki eğitim vererek, bir başkasının fiziksel ve ekonomik desteğine bağımlılığını azaltmak ve yaşamlarını daha keyifli hale getirmek amacıyla rehabilitasyonlarını planlandık. Bu çerçevede İl Müdürlüğümüz bünyesinde Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi kapsamında Bursa İŞKUR İl Müdürlüğü ve Osmangazi İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 37 vatandaşımıza Seracılık eğitimi verilmiş ve kursiyerlerimiz sertifa almaya hak kazanmıştır.
"Engellerin kafalarda olduğunu, yaptığımız kurslarla kurum içi ve dışı farkındalık yaratıldığını dile getiren AYGÜL, Birbirimizi anladığımız her an, bir engeli daha yıkar ve yaşamı herkes için zevkli kılarız” dedi.
Yaşama sevinci ile hayata tutunan bütün engelli kardeşlerimizin sadece bir gün değil her gün yanındayız.
 “Engelsiz bir Türkiye” hedefine ulaşmak ümidiyle bütün engelli vatandaşlarımıza sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.” dedi.
Kursiyerlerden Emine KAPLAN; Başta Tarım ve Orman Bakanlığı çalışanları olmak üzere projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Bizi topluma kazandırdılar. Engelliydik, engelli gibi yaşamadık, topluma karıştık, çok mutluyuz.” dedi.
Engelli kursiyerlerimize sertifikalarının verilmesinin ardından tören sona erdi.