T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

‘’Yenilikçi Yaklaşımlarla Gıda Güvenliğinin Sağlanması” Projesi Başladı

Yayın Tarihi : 11.12.2019

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 2019 yılı Teknik Destek Programı kapsamında kabul edilen  "Yenilikçi Yaklaşımlarla Gıda Güvenliğinin Sağlanması" projesi hazırlandı. Bu proje ile gıda kontrol hizmetlerinde görev yapan kontrol görevlilerinin gıda güvenliği sistemleri ile ilgili bilgi düzeylerinin arttırılması amaçlanıyor. Proje, Osmangazi İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde, il ve ilçe müdürlüklerimizde görev yapan 30 kontrol görevlimize 11-19 Aralık 2019 tarihleri arasında, konusunda uzman eğitmenler tarafından BRC Food ve FSSC 22 000 gıda güvenliği sistemleri ve iç tetkik eğitimi verilecek.

Açılış toplantısı bugün, Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleşen Proje kapsamında alınacak BRC FOOD ve FSSC 22 000 eğitimleri ile kontrol görevlilerinin resmi denetimlerde daha etkin ve yenilikçi denetim yapma yetkinliğine sahip olması hedefleniyor.

Projenin açılışında konuşma yapan Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit AYGÜL, proje hakkında kısaca bilgi verdi. AYGÜL: ''BRC Food ve FSSC 22000 gıda güvenliği sistemleri yeni ortaya çıkan riskleri bertaraf etmeye yönelik geliştirilen yeniliklere açık ve işletmeler tarafından yaygın olarak kullanılan gıda güvenliği kalite sistemlerindendir.'' dedi. Yenilikçi yaklaşımlarla gıda güvenliğinin sağlanması; işletmelerin uluslararası gıda güvenliği sistemlerine uygun ve güvenilir ürün üretmelerine katkı sağlayacağını ifade eden İl Müdürü Hamit AYGÜL, Projenin hayırlı olmasını temenni etti.